1. Ana Sayfa
  2. İnternet-Yazılım
  3. 503 Hatası ve Çözümleri >Kesin Çözümü

503 Hatası ve Çözümleri >Kesin Çözümü

503 Hatası ve Çözümleri >Kesin Çözümü
35
Lütfen Oylarınızı Eksik Etmeyin 🙂
Teşekkürler 🙂

503 Hatası ve Çözümleri

Bir çok araştırmaya rağmen 503 Hatası ve Çözümleri  sorunun çözümünü sayfalarca araştırma yapıp elimde sorunla alakasız olduğu kanısına vardım ve kendimce sorunuma çözüm bulmaya çalıştım birazcık çalışmadan sonra bu şekilde soruna çözüm ürettim bunun ile alakalı diğer sayfalarda çözümler çok farklı olmakla birlikte size yardımcı olmayabilir.503 Hatası ve Çözümleri

 

503 service unavailable the server is temporarily busy try again later  Çoğu sitelerde htaccess dosyasına aşağıdaki kodları uygularak  çözebilirsiniz fakat sorun bazen bundan kaynaklanmıyor olabiliyor.

1.Çözüm

#Change yükleme sınırları
php_value memory_limit 50M
php_value post_max_size 50M
php_value upload_max_filesize 50M
php_value maksimum uygulama zamanı 900
#Change yükleme sınırları uç

 

2. Çözüm

Scriptinizin Php versiyon ve msql uyuşmazlığından kaynaklanabiliyor. Çözüm olarak

 

Php versiyonunuzu ve buna bağlı olarak Msql versiyonunuzu scriptinize göre ayarlayınız. Ek olarak plesk panel kullanıcıları içinde bu geçerlidir.

Bu hatanın ( 503 Hatası ve Çözümleri ) kaynaklanma sebebi gelişmiş scriptlerde php son sürümü desteklemesinden dolayı cpanel veye plesk panelden seçili olan düşük php versiyonları seçili olmasından kaynaklanıyor olmasıdır.

Örneğin Cpanel de Php versiyonu 5.4 iken  Scriptin 5.5 versiyonunu desteklemesi gibi

Eğer bu çözümlere rağmen hâlâ çözüme kavuşturamadıysanız yorum olarak bize sorabilirsiniz.

YASAL UYARI ! : Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Yorumlaniyor.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Yorumlaniyor.com © Tüm Hakları Saklıdır.

Ali Şengül

Merhaba Ben Ali, Hayatında kendini özgün olmaya farklı olmaya adamış biri olarak kaliteli Seo uyumlu yazılar yazıyorum yazdığım konular hakkında birçok kaynaktan bilgi edinerek yazılarımı tamamlıyorum. Bunu hem kendim için hemde büyük kitlelere kaliteli, temiz bilgi ulaştırmayı amaç edinmiş biri olduğum için yapıyorum . Vaktiniz var ise öteki yazılarımızıda inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap