1. Ana Sayfa
  2. İnternet-Yazılım
  3. Adblock Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Resimli Kurulum

Adblock Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Resimli Kurulum

Adblock Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Resimli Kurulum
24
Lütfen Oylarınızı Eksik Etmeyin 🙂
Teşekkürler 🙂

Adblock Nedir ?

Bugunki yazımız Adblock Nedir ile alakalı bu yazımız birazda olsa sizleri rahatlatmak için yapılmış olan bir eklentisi canınızı sıkan reklamlar sörf yaparken zevkinizi kırıyor mu yoksa video izlemek için size saatlerce gelen reklamlardan kurtulmak mı istiyorsunuz eee tam yerine geldiniz Artık canınızı sıkan reklamlara elveda diyin gerek düşüncesiz site sahipleri gerek ise reklam verenlerin düşüncesizliğinden ileri gelen bu reklam dünyasına bir kocaman bir elveda diyip yazının devamını okuyalım 🙂

Adblock nedir diye soracak olursak gerçekten çok harika bir eklenti gerek kullananların yorumları gerek ise kendi yorumlarım olarak kaçırdıgı reklam sayısı oldukca düşük bilinmeyen resim reklamlar çıkıyor sadece , milyonların indirdiği bu eklentiyi sizinde denemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum kullanımıda oldukça basit aşağıdan kurulumunu inceleyebilirsiniz

Adblock Eklenti Kurulumu

Chrome İçin ad block nedir

Chrome tarayıcısı  için en etkili olan reklam engelleme biçimi adblock dur. Son günlerde rahatsız edici reklamlar için farklı bir tarayıcı çıkacağı yönünde dedikodular var. Bazı konuşmalarda’da şu sözler geçiyor google chrome için içinde entegre olmuş bir reklam engelleme sistemi geliyor deniliyor, benim düşüncem google kendi reklamları dışında bulunan rahatsız edici reklamları engelleyecektir.

https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom?hl=tr   Adresine giriyoruz ve +Ücretsiz Butonuna Tıklatıyoruz.

Son olarak size bir teşekkür yazısı ve bir yardım isteği çıkıyor gerçekten duygulandırıcı . Para ödemek zorunda degilsiniz fakat bağış yapabilirsiniz nedenini okuyunca anlarsınız. Tamamen ücretsiz olduğunu unutmayın.

Uzun zaman sonra güncelleme isteği duyup güncelleme yapmadığım esasında yapılacak yeni birşeyin olmadığı fakat Adblock nedir konusunun öneminin arttığı şu dönemde insanların en çok ihtiyac duyduğu konu olduğunu ve bi süre daha olacağını düşünüyorum.

Sizler için linkleri yeniledim.

Mozilla Firefox İçin

Mozilla içinde en iyi ad block eklentisi ad block plus olarak tanımlandırdım nacizane ad block plus kurulumu ve ayarlarını aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi kendinize göre ayarlayıp girdiğiniz sitelerde özelleştirebilirsiniz

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/adblock-plus/  Adresine giriyoruz ve karşımıza çıkan ekranda ”Add to Firefox” a tıklatıyoruz

 

Mozilla Adblock Plus Kurma
Mozilla Adblock Kurulumu
reklamsiz tarayici
reklam engelleyici eklenti

 

mozilla reklam engelleme
mozilla kurulum-adblock

Sizinde eklemek istedikleriniz var ise okumak isterim yorumlarınızı eksik etmeyin yararlı olduysa bi yorum atarak bana ve adblock nedir konusuna destek olabilirsiniz. Bu arada sitemizi adblock kullandıktan sonra bu alan adındaki sayfalarda çalışma demeyi unutmayım sizleri ve sitemizin geleceği için rahatsız edici reklam türleri ve çeşitleri kullanmıyoruz.
Teşekkür ediyorum. İyi Sörfler.

Uzun zaman sonra güncelleme isteği duyup güncelleme yapmadığım esasında yapılacak yeni birşeyin olmadığı fakat Adblock nedir konusunun öneminin arttığı şu dönemde insanların en çok ihtiyac duyduğu konu olduğunu ve bi süre daha olacağını düşünüyorum.

Ali Şengül

Merhaba Ben Ali, Hayatında kendini özgün olmaya farklı olmaya adamış biri olarak kaliteli Seo uyumlu yazılar yazıyorum yazdığım konular hakkında birçok kaynaktan bilgi edinerek yazılarımı tamamlıyorum. Bunu hem kendim için hemde büyük kitlelere kaliteli, temiz bilgi ulaştırmayı amaç edinmiş biri olduğum için yapıyorum . Vaktiniz var ise öteki yazılarımızıda inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (6)

  1. Arkadas bu adblock android telefona da kurulabiliyo mu? Ben nedense telefondan chrome magazaya giremiyorum.

  2. ben adblocku ekleyemiyorum her denemede hata veriyo yardım lütfen

  3. Merhaba Adblock kullanımını yanlış buluyorum binlerce site bu eklenti yüzünden gelirini düşürmektedir. Aslında kullanıcılar da haklıdır bir sitede 50 tane reklam olunca kullanmak zorunda kalıyor. Keşke sitelerde bu kadar fazla reklam olmasa ve kullanıcılar da bu eklentiyi kullanmak zorunda kalmasa.

    • Size katılıyorum aslında bi seçenek eklenmiş olsa sağ üst köşede bu sitedeki reklamları birdahakine engelle gibisinden insanların problemleri çözülmüş olur zaten girdiğimiz belli başlı reklam sıkıntısı çıkaran siteler var.