1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Android Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir ?

Android Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir ?

Android Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir ?
29
Lütfen Oylarınızı Eksik Etmeyin 🙂
Teşekkürler 🙂

Android Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir ?

Değerli okuyucularımız , bugünki yazımızda sizlere Android cihazlar’dan yasaklı sitelere nasıl girileceğini anlatacağım. Öncelikle ülkemizde son zamanlarda çıkarılan kanunlardan sonra bazı sitelere erişim engeli getirilmiştir. Bunların başında sosyal iletişim ağları gelmektedir. Bu uygulamalara en çok maruz kalan sosyal ağlar Twitter, YouTube, Facebook… vb sitelerdir. Tabi bu yasaklı siteleri farlı amaçla kullanan kişilerde vardır illaki aramızda konuyu çok fazla dağıtmadan nasıl girebileceğimizi görelim.

yasak-twittern-facebook-
VPN Yöntemi

Adnroid cihazlarda en çok tercih edilen bu yöntemdir.  Google Play üzerindende indirilebilen programlardır . Ancak bu programların çoğu  ücretlidir sorun yok, günlerce ücretsiz kullanmanıza olanak sağlıyorlar. Ücretsiz olarak sunulan VPN programlarının ise hemen hemen birçoğu uygulama içi satın alma gerektiriyor. Fakat size sağladıkları trafik gayet yeterli.

Basit ve kullanışlı vpn programları:

hotspot shield vpn -andorid -for -wifi Unlimited free -vpn betternet -for android Zenmate vpn mobil - android -ios Super vpn free mobil -android

DNS Yöntemi 

Bu yöntemi wifi ile kullanacaksanız  root gerektirmez fakat mobil bağlantınızda mecburen root atmak zorunda ve  Set DNS ve benzeri tarzda  bir uygulama kullanmalısınız.

 

Wifi İçin

  • Ayarlar > Kablosuz seçeneğine dokunduğunuzda bağlı olduğunuz ağlar yolunu izleyin .
  • Bağlı olduğun ağın üzerine basılı tut
  • Ağı değiştir seçeneğine dokun
  • Karşımıza çıkan yeni ekranda gelişmiş ağ seçeneklerine dokunun
  • P Ayarları, DHCP olarak seçilidir. Bunu Statik yapın ve hemen aşağıdaki DNS 1 ve DNS 2 değerlerini sırasıyla Google’ın DNS adresleri olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4. değerleri ile değiştirin.
  • Daha sonrasında internetinizi kapatıp açmanız gerekiyor.

Mobil Bağlantı İçin

Android işletim sisteminde eğer Root (yönetici haklarına) sahip değilseniz Mobil bağlantının DNS bilgilerini değiştiremezsiniz.

Fakat bir uygulama yardımıyla rootsuz başarılabiliyor bu işlem otomatik bir şekilde eğer manuel bir şekilde yapmak isterseniz root izni gerekli enazından şimdilik.
DNSet

Dnset - nasıl kullanılır-nedir

 

 

Ali Şengül

Merhaba Ben Ali, Hayatında kendini özgün olmaya farklı olmaya adamış biri olarak kaliteli Seo uyumlu yazılar yazıyorum yazdığım konular hakkında birçok kaynaktan bilgi edinerek yazılarımı tamamlıyorum. Bunu hem kendim için hemde büyük kitlelere kaliteli, temiz bilgi ulaştırmayı amaç edinmiş biri olduğum için yapıyorum . Vaktiniz var ise öteki yazılarımızıda inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap