1. Ana Sayfa
  2. İnternet-Yazılım
  3. CloudFlare Nedir ? Nasıl Kurulur ? Özelliği nedir ?

CloudFlare Nedir ? Nasıl Kurulur ? Özelliği nedir ?

CloudFlare Nedir ?  Nasıl Kurulur ?  Özelliği nedir ?
21
Lütfen Oylarınızı Eksik Etmeyin 🙂
Teşekkürler 🙂

CloudFlare Nedir ?

Cloudflare sitenize giren ziyaretciler arasında bir porxy görevi üstlenerek sitenizdeki önbellekleme işlemini gerçekleştire sorgu sayısını azaltarak sitenizin hızlanmasını ve saldırılara karşı korunmanızı saglayan bir servistir bu yazımızda cloudfalare nedir websitenizle nasıl ilişkilendirilir işinize yararmı bunları açıklayacagız kısa bir giriş yaptıktan sonra bölümlere ayırarak anlatacağım. anlatımdan sonra zaten sitenize ekleme isteği duyacaksınız .

Neden kullanayım ki ?

Dediğinizi duyar gibiyim tamam çok bahsediyorlar’da bundan siteye eklme yapmanın sitenizde sorgu sayısını çoğaltacagını ve sıkıntı yaratacağını söylerler değilmi devamlı peki bizce nedenleri; sıralıyoruz efenim

Gelişmiş CDN Agına sahip olması

Content Delivery Network’ün kısaltmasıdır. Türkçe anlamı ise İçerik Dağıtım Ağı’dır. İçerik Dağıtım Ağı (CDN) dünyanın bir çok yerine dağıtılmış sunucuların oluşturduğu bir sistemdir ve CDN’nin amacı ziyaretçilere, site içeriği en hızlı şekilde ulaştırmaktır.Bu Konuyu daha sonraki yazılarımda detaylı anlatarak seo’ya etkisini açıklayacagım. Sisteminizi bağladıgınızda en yakın sunucularından içeriklerinizi çekerek size trafikten tasarruf ederken site yükleme hızınız artıyor. birinci önemi buydu

Güvenlik Sağlaması

Bu güne kadar çok fazla kere duymuş olmanız lazımki bu yazıyı okuyor olmalısınız 🙂 cloudflare güvenlik denilince akla ilk gelen isim Güvenlik bazında cloudflare ne yapar ? Spam ve karaliste gibi özellikleri sayesinde size gelen saldırıları engelliyor. Ücretli paketlerinde ddos ataklarına karşı güvenlik önlemleri mevcut . Bir diğer özelliği ise güvenlik ayarını size ayrımış olan panelden ayarı yükseltebiliyor ve azaltabiliyor olmanız en çok beğendiğim yanıda bu saldırılar gelmeye basladıgında zaten belli ediyor olmalı işte o zaman panele girip yükselterek işinizi garantiye alabiliyorsunuz yada saldırılar kesilince ayarı düşürüp sakin bir şekilde ilerleye biliyoruz.

Dosya Optimizasyonu

Sitenizdeki css, java gibi dosyaların en verimli hale getirerek sitenizin açılış hızınızı etkiliyor. ve bunu yaparken hiçbir eklenti ile çakışmıyor ve ayarlarınız değişmiyor. Kontrol panelinizden ne kadar trafikten tasarruf ettiğinizi görebilir istatistikleri inceleyebilirsiniz

Sitemize Nasıl Kurarız ?

Size basit bir şekilde resimler ile anlatmaya çalışacagım

https://tr.cloudflare.com/sign-up

Adresine girip kayıt oluyoruz bilgileri doğru vermeniz sizin lehinize olur

 

cloudflare kayıt

 

cloudflare-kayitolma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu ücretsiz sistem işinizi görecektir daha sonradan yüksek miktarda saldırı alıyorsanız ücretli paketlerden birini deneyebilirsiniz.

Yazıda eksik bişey var diyorsanız yorum olarak bildirebilirsiniz Peki Siz Cloudflare Kullanıyormusunuz ?

Cloudflare-kurulumu

Ali Şengül

Merhaba Ben Ali, Hayatında kendini özgün olmaya farklı olmaya adamış biri olarak kaliteli Seo uyumlu yazılar yazıyorum yazdığım konular hakkında birçok kaynaktan bilgi edinerek yazılarımı tamamlıyorum. Bunu hem kendim için hemde büyük kitlelere kaliteli, temiz bilgi ulaştırmayı amaç edinmiş biri olduğum için yapıyorum . Vaktiniz var ise öteki yazılarımızıda inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (2)

  1. Çok çok çok teşekkür ederim sayenizde saldırılardan kurtuldum ayrıca sitem hızlandı. nasıl oldu anlamadım ama eskisinden 1.3 saniye hızlı açılıyor mükemmel bişey ücretsiz sürümü bile yeterli oldu.