1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. E-Ticaret Nasıl Yapılır ve Gerekenler

E-Ticaret Nasıl Yapılır ve Gerekenler

E-Ticaret Nasıl Yapılır ve Gerekenler
22
Lütfen Oylarınızı Eksik Etmeyin 🙂
Teşekkürler 🙂

Evet arkadaşlar bugünkü makalemde E-ticaret nasıl yapılır ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini tam olarak detaylı olmasa da sizin anlayacağınız şekilde anlatacağım.

Bir çoğumuzun da bildiği gibi internette birçok para kazanma yöntemleri var ve bunlardan biri de E-ticaret.Günümüz teknolojisinin gelişmesi ve alışveriş yapmanın kolaylaşması ile birlikte E-ticaret’te ülkemiz de revaş gören para kazanma yöntemi olarak bilinmektedir.

 

e-ticarete giriş
e-ticarete giriş

 E-Ticarete Giriş ;

  E-ticarete girmeye karar verdiğinizi varsaymış  bulunarak başlıyorum öncelikle şunu          belirtmeliyim ki emin olun E-ticaret yani diğer  bir adı ile internette satış yapmak sanıldığı   kadar  da çok zor olan bir iş değildir. Tabi ki her şeyin  resmi olacak şekilde olması      gerekmektedir.  Endişelenmeye gerek yok bunlar çok kolay i şlemlerdir. Biz hem para  kazanacağız hem de  devletimize faydamız olacak yani sizin  anlayacağınız bu herkesin    yapabileceği bir iştir t abi ki dürüst bir şekilde yapmak şarttır.

 

 

 E-Ticaret Sitemiz İçin (Host ve Domain  almak);

Evet, başlangıç olarak E-ticaret sitemiz için host ve domain almamız lazım. Benim size tavsiyem host alırken şimdilik aylık trafiği 10 gb. olacak şekilde almanızdır. Bu da aylık yaklaşık olarak 50bin kişiye tekabül eder.Önceki konularda bahsetmiştik hosting rehberi diye
Hostumuzu aldığımıza göre sıra geldi domain adımıza geldi.Her ne kadar görsellik ürünler ve fiyat konusu cazip gelsede diğer bir en büyük unsur domain adıdır.Akılda kalıcı bir domain seçersek daha iyi olucaktır.Devam ediyorum sıra geldi sitemizi kurmaya E-ticaret sitesinde kullanabileceğimiz en iyi site tabanı “OpenCart”tır. Opencartı sitenize kurar kurmaz başka herhangi bir tema uygulamanıza gerek kalmadan hazır bir şekilde E-ticaret şablonu ile birlikte otomatik olarak kurulur. Bu arada eğer isterseniz herhangi bir firmaya E-ticaret sitesi de yaptırabilirisiniz.Dilersenizde kendinize özgün Opencart temasıda yaptırabilirsiniz bunlar size kalmış.

 

E-Ticaret Sitemiz İçin Vergi Ve Sanal Pos İşlemleri;

E-ticaret sitemiz için vergi dairesine gidip site adresimiz ve işyeri olarak da ev adresimizi vereceğiz. Vergiye kayıt yaptıracağız. Endişelenecek bir şey yok bunlar tanıdığınız veya yeni tanışacağınız bir muhasebeci tarafından veya birlikte yapılabilecek kadar kolay işlemlerdir. Vergi kaydımızı yaptıktan sonra sıra geldi herhangi bir banka ile sanal pos için anlaşmaya bankalar çeşitli fiyatlarla sanal pos için yıllık olarak para almaktadır. Bunu da belirtmekte fayda var. Müracaat ettiğiniz bankanın sizden istenen bilgileri tamamlayarak siteniz için sanal pos alıyorsunuz.

 

E-Ticaret Sitemiz İçin Toptan Veya Perakende Ürün Almak;

Öncelikte sitemizde 15 adet ürün kategorisi oluşturacağız. Eğer bu kadar kategoriye bütçemiz el vermeyecekse İstanbul pazarına veya yaşadığımız şehirdeki toptancılara diğer bir deyişle spotçulara gideceğiz. İyi güzel diyorsun da benim bütçem yok ki spotçudan alışveriş yapayım dediğinizi duyar gibiyim.Başka bir deyişlede komisyon olarakta ürünü yine listeye ekleyebilirsiniz genelde elektronik aletler için yapmanızı tavsiye ederim.

 

Ürünlerimi Nasıl Satacağım ? ;

İşte işimizin en emek sarf eden yeri de burasıdır.Öncelikle sitemizin “SEO”sunu elimizden geldiği kadar yapacağız veya bütçemiz elveriyorsa yaptıracağız.Sonrasında reklam geliyor “Ürünlerimi nasıl pazarlarım ?”  en önemli unsurlardan biride pazarlama Adworks veya çeşitli reklam mercilerini kullanıcaz araştırma yaparak en çok aranan kelimeyi bulup onun üzerinden reklam verirsek müşteri potansiyeli bakımından size geri dönüşü yüksek olur.

Benden bu kadar arkadaşlar E-ticaret yapmak için korkmanıza veya çekinmenize gerek yok iyi bir reklam ve pazarlama ile çok iyi yerlere gelebilirsiniz.

Ali Şengül

Merhaba Ben Ali, Hayatında kendini özgün olmaya farklı olmaya adamış biri olarak kaliteli Seo uyumlu yazılar yazıyorum yazdığım konular hakkında birçok kaynaktan bilgi edinerek yazılarımı tamamlıyorum. Bunu hem kendim için hemde büyük kitlelere kaliteli, temiz bilgi ulaştırmayı amaç edinmiş biri olduğum için yapıyorum . Vaktiniz var ise öteki yazılarımızıda inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap