1. Ana Sayfa
 2. Genel
 3. En iyi 20 Yabancı Dizi

En iyi 20 Yabancı Dizi

En iyi 20 Yabancı Dizi
32
Lütfen Oylarınızı Eksik Etmeyin 🙂
Teşekkürler 🙂

En iyi 20  Yabancı Dizi

Merhabalar uzun zamandır yapmayı düşündüğüm rehber niteliğindeki en iyi 20 yabancı dizi listesini yazmak istedim umarım bu başlık altında izleyeceğiniz diziyi bulursunuz.

1-Breaking Bad

Bir zamanlar lisede kimya öğretmeni olan Walter White(Heisenberg), maddi durumlarının düzelmesi için bir taraftan da araba yıkamacısında çalışır. Oto yıkamada rahatsızlanan Walter ölümcül safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenir sonra ailesine para bırakabilmek için uyuşturucu yaptığını öğrendiği eski bir öğrencisi ile bu işin ticaretine başlar başlarlar.Artık eski Walter White yoktur karşılarında onun adı Heisenberg dir. Aynı zamanda Heisenberg çok zeki bir karakterdir,diziyi izlerken hayran kalmamak imkansız. kurgu bakımından çok çok üst düzey bir dizidir iyi ki yabancı dizi serüvenime seninle başlamışım ”Breaking Bad”

breaking bad en iyi dizi
breaking bad izle

2-Game Of Thrones

Krallıklar savaşsız olmaz buralarda yanlış yapanlara pek yer yok affetmek hiç yok. Yazların onlarca yıl kışların ise bir ömür sürebileceği bir yer burası demir taht’ı arzulayanların oyunları devam eder sürekli, kapılı kapılar ardında dönen oyunlar, birilerinin kuyusunu kazmak için düşmanın yatağına girmekten çekinmeyen kadınlar, kardeşler arası sürtüşmeler , dışlanmalar. Tüm bunlar Demir Taht için izleyenlerini son derece mutlu edebilecek bir dizi öyleki Game of Thrones,  ‘kaçak yollardan’ en çok izlenilen  dizi oldu.

Game of Thrones-nasıl

3-The Walking Dead

The Walking Dead,çizgi roman serisine dayanır zombilerin ortaya çıkmasıyla yaşamın ne derece zorlaştığını ve insanların buna nasıl adapte olduğunu gösteren bir dizi insanların gruplara ayrıldığı ve yanlız olanın yaşama sansının nerdeyse hiç olmadığı bu dizide Aylaklar yani zombiler düşünemiyor ve sadece ses ve ışıga tepki veriyorlar bunu yanında Gruplar hayatta kalabilmek için kendi grubundakileri öldürebiliyorlar.Dünya artık eskisi gibi değil ve bu onların bir sınavı. Bu diziye başlarken ne kadar saçma diyip 1 hafta içinde dizinin sezon finaline geldiğim doğrudur.

the walking dead -nasil

 

4-Better Call Saul

better-call-saul-nasıl

Gelmiş geçmiş en iyi dizi olarak gösterilen Breaking Bad in yaratıcısından Better Call Saul,  Breaking bad in en ilginç karakterlerinden biri olan Avukat Saul Goodman nın hayatından  bahsediyor Saul burda zeki kurnaz iş bitirici bir karakter , ceza hukuku üzerine yoğunlaşan Saul daha sonra karanlık işlere sürükleniyor. Breaking Bad izleyenlere önemle duyurulur. Hayranların beklentisi çok yüksek ilk sezonu güzel bir kapanışla bitirdi gayet iyi ilerliyor. tavsiye ederim.

5-Supernatural

Supernatural-nasıl

Annelerini doğaüstü bir varlığın öldürmesiyle babasının avcı olarak yetiştirdiği avcı kardeşler, avlayacakları şey ise annelerini öldüren varlıklar dizi hakkında o kadar çok söylenecek şey var ki hepsini saymak mümkün değil  en çok seyredilen dizilerden biride Super Natural

 

6-Prison Break

 

en iyi yabanci diziler
Prison Berak tanitim

Michael Scofield dahi bir mühendistir.Kendisine ait bir işi ve normal bir hayatı vardır. Ama işler uzun süredir görüşmediği abisinin hapse girmesi ve idamla suçlanmasıyla değişir.Abisi Lincoln, Amerika Birleşik Devletleri başkan yardımcısının kardeşini öldürmekle suçlanmaktadır, ama Lincoln masum olduğunu iddia etmektedir.Abisinin bu suçu işlemediğine kanaat getiren Michael onu hapishaneden çıkartmaktan başka çaresi yoktur dizinin geri kalanı isminde saklı.

 

 

7-Spartacus

SPARTACUS-KONUSU

Gaius Claudius Glaber öldü. Yenilgisinin ardından aylar geçti ve Spartacus ile komutanları Crixus, Gannicus ve Agron’un liderliğindeki isyancılar ordusu Roma’da zafer kazanmaya devam ettiler. Özgürleştirilen köle sayısı binleri bulunca artan isyancı topluluğuyla, Roma’nın en güçlü ordularını bile zorlayan bir güç ortaya çıktı.

Spartacus tüm Roma İmparatorluğunu yıkmaya artık her zamankinden daha kararlı. Ashur’un ölümünün ardından, Naevia ve Crixus yeni güçleri ve hırslarıyla tek bir vücut gibi dövüşürken, Gannicus her zaman hayatı dolu dolu yaşama isteğiyle yatağını güzel ve tehlikeli Saxa ile paylaşıyor.

İsyancılar hep birlikte kanlı mücadelelerde çarpışıyor ve kaçınılmaz son için hazırlanıyorlar: Roma’yla büyük bir savaş. Efsanevi yolculuğun destansı sonu, Spartacus: War of the Damned daha önce görülmemiş bir savaş başlatacak.

8-Lost

-Lost

Lost : Korkunç bir uçak kazası geçiren kazazedeler bir adaya düşer ve hikaye burda başlar ada da ki keşfettikleri gizemler ile her bölümde şaşkına çevirebilecek bi dizi izlerken hayran kalmamak mümkün değil.

9-Shameless

Shemaless-konusu-nedir

 

Utanmaz adam ve ailesi.  Sorumsuz bir baba.. Görüp görebileceğiniz en rahat ve sorumsuz yaşam tarzı..

Sahtekarlık onda, alkol onda… Chicago varoşlarının bağrından kopan en çarpık ailenin reisi Frank Gallagher tanıyıp tanıyabileceğiniz en utanmaz adam. BAFTA ödüllü İngiliz dizisinin Amerikan versiyonunda Emmy ödüllü aktör William H. Macy ve Emmy Rossum başrolde. ABD’de yayınlandığı kanalda yedi senenin en yüksek reytingine ulaşan dizi

 

10-Dexter

dexter-nedir-izle-nasil

1 Ekim 2006’da Showtime kanalında gösterilmeye başlayan Amerikan drama dizisi olmakla birlikte büyük kitleler tarafından izlenilmeye başlandı ve popülerliğini uzun süre korudu Konusunu : Miamide  polis teşkilatında çalışan  Dexter Morgan aslında çok çok serin kanlı , dikkatli   ve  plancı bir Seri Katil detayları aşırı bir şekilde dikkate alan birisi Dexter. cinayetlerini izlerken profesyonelliğine hayran kalacaksınız 🙂 küçük yaşlardan itibaren insanlarla iletişim sorunu olan Dexter iletişimsizlikten soğuk kanlı bir çoçuk olarak büyür babasının zorlamasıyla adli tıp görevlisi olur. Bu sebebten dolayı katillere daha yakın olup tecrübe kazanır nasıl yapılacağını işlerin öğrenir. Sert ve soğuk  geçen bu diziyi izlerken hayran kalabilirsiniz.  

 

 

11-Arrow

arrow-nasıl-nedir-izle

Arrow : Oliver Queen korkunç bir deniz kazasından sonra hayatında yeni bir sayfa açar ve çapkın yaşantısından vazgeçer 5 sene boyunca bulunamayınca öldüğü sanılan Oliver Queen büyük okyanusun ortasında bir tropikal adada bulunur . Starling City’de ki evine geri döner  ve kendisinin çok değiştiğini fark eden ailesi sanki  Oliver  süper kahraman olmuştur adeta 5 yıl geçirdiği adada eskiden yaptığı çapkınlıklarının bedelini şehrinin eski ünü ne kavuşmasına yardım ederek hatalarını telafi etmeye çalışır.

12.Sherlock

 

Sherlock holmes dizi tanitim
En surukleyici-dizi-sherlock-holmes

BBC One kanalının yeni bir mini seri dizisi olan ”Sherlock” geçen senelerde Film olarak cıktığında  Sherlock baya tutulmuştu  büyük beğeniyle izlenmişti şimdi ise BBC tarafından yeniden hayat buluyor ve  Sherlock Holmes serisi başlıyor .  Sherlock Holmes burda modern teknolojiden yararlanarak dedektiflik yapıyor.

 

13-The OZ

The OZ-nedir-izle-nasıl

Bir hapishane dizisi olan dizide yaşananlar çok garip  Oz adıyla bilinen bu hapishanede olaylara şahitlik eden mahkumlar ve gardiyanların nasıl bir ruh halinde olduklarını çok iyi anlayacaksınız ceza evinde yaşayanlar kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çeşitli yollara başvuruyorlar.

14-HOW I MET YOUR MOTHER

HOW I MET YOUR MOTHER-nedir-nasıl-izle

How I Met Your Mother” 2030 yılında başarılı bir mimar olan Ted Mosby’nin iki çocuğuna anneleriyle nasıl karşılaştığını anlatmaya başlamasıyla açılıyor ve 2005 yılına dönüyor.ve hikaye burda başlıyor Ted Mosby, Marshall, Lily ve Barney dört iyi arkadaştır. Marshall Lily’ye evlenme teklif etmek üzeredir.Bir an önce evlenip, aile yaşamı kurmak isteyen Ted daha fazla zaman kaybetmek istemez. Ve o gün restaurantta adı Robin olan güzel bir kadın ile karşılaşır.

Çocukların annesi acaba Robin midir?

Romantik adam Ted, iflah olmaz çapkın Barney, haber spikeri Robin, yılların sevgilileri Marshall ve Lily’nin oluşturduğu bu arkadaş grubunun her bölümde farklı bir komik hikayesi var. Yayınlandığı 9 sezon boyunca Amerika’da yaklaşık 10 milyon gibi yüksek bir seyirci ortalaması tutturan How I Met Your Mother, gelmiş geçmiş en iyi komedi dizileri arasında gösteriliyor.

 

15-VIKINGS

VIKINGnedir-nasıl-izle

 

Vikings dizisi; Fransa ve Britanya’ya kadar uzanan saldırılarla tarihte kendisinden oldukça söz ettirmiş cesur savaşçı Ragnar Lothbrok ve oğlu Bjørn‘un yaşadıklarını anlatırken, Vikinglerin çok az işlenmiş kültürünü de bize yansıtarak gerçeğe dayalı bir izlenim sunuyor. Ragnor’un basit bir çiftçiyken ne kadar ileriyi görebileceğine tanık oluyor ve onun kardeşi kadar sevdiği arkadaşı Rollo‘yla beraber denizlerle olan imtihanını seyrediyoruz. Gözlerini denizden, saçlarını güneşten ve cesaretlerini Odin’den alan korkusuz ve acımasız ırkın maceraları ve yaşamları kesinlikle ilgi çekmeyi başarıyor. izlemek isteyenlerin konusu itibariyle seveceklerini düşünüyorum

16-Teen Wolf

Teen Wolf-nedir-nasil-izle

 

Genç vampirler dönüşümlerine uyum sağlamakta zorlanırlar da kurtadamlar zorlanmaz mı? Peki ya onların aşkının vampirlerden ne eksiği var? Genç kurtadamlar kazandıkları güçleri kontrol etmekle uğraşırken liseyi de bitirir, çocuk da yapar, kariyer de. Nasıl olduğunun hikayesi efsane sinema filminin televizyon dizisi Teen Wolf’ta anlatılıyor.  Dizinin ana karakteri Scott’ı canlandıran Tyler Posey, “Canlandırdığım karakter lise hayatının, büyümenin, ilk aşkının sorunlarıyla mücadele eden yeni ısırılmış ve dönüşüm geçirmekte olan bir kurtadam.

17-The Vampire Diaries

The Vampire Diaries-nedir-nasil-izle

The Vampire Diaries” Dizi, 162 yaşındaki vampir Stefan Salvatore’a (Paul Wesley) aşık olan 17 yaşındaki Elena Gilbert’ın (Nina Dobrev) hayatını konu alır. İkilinin ilişkileri, Stefan’ın, hem kendisinden hem de kasabadan intikam almak isteyen saldırgan ve kindar kardeşi Damon Salvatore’un (Ian Somerhalder) kasabaya geri dönmesiyle karışmaya başlar. İki kardeş de, eskiden aşık oldukları Katherine Pierce’a (Nina Dobrev) benzediği için, Elena’ya ilgi gösterir. Katherine Pierce’ın görsel ikizi olan Elena’nın, üçlüye karşı intikam planlarıyla kasabaya geri dönen Katherine’in uzaktan akrabası olduğu ortaya çıkar. Dizide olağanüstü yaşanan olaylar gayet ilgi çekici ve kendisini izlettiriyor. Konusu itibariyle vampir dizisi sevenlerin vazgeçilmezi olabilir.

18-The Flash

The Flash-nedir-nasıl-izle

 

Geçmişinde büyük bir trajedi yaşamış Barry Allen, Central City Polis Birimi’nde çalışan ve suçluların arkalarında bıraktıkları ipuçlarını toplayan bir adli laboratuvar asistanıdır. Talihsiz bir yıldırım kazası yaşamasının ardından süper hız gücüne sahip olan Barry, Flash kimliğine bürünür ve kötü adamları adalete teslim etmeyi kendine görev edinir. Bu dizide de bir süper kahramanı göreceğiz fantastik bir yapıya sahip dizi konu olarak sevenlere duyurulur 🙂

19-MR. ROBOT

MR. ROBOT-nedir-nasil-izle

 

MR. ROBOT, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot adındaki antisosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor. Bir gün, gizli bir hacker grubu liderinin kendine çeşitli çok uluslu şirketleri çökertmesinde yardım etmesi için iş teklifi aldığında yol ayrımına düşüyor. Çünkü bu adamın Elliot’u bu kadar çok istemesinin nedenlerden biri çalıştığı şirketteki konumu. Sıraya koydum bile bu diziyi şimdiden

20-Fringe

Fringe-nedir-nasıl-izle

Fringe” Bilimkurgu, drama ve gerilimin iç içe geçtiği yapımda bir özel ajan, bir bilim adamı ve oğlundan oluşan üçlümüz, bir dizi inanılmaz olayla bağlantılı ölümcül bir gizemi çözmeye çalışıyorlar…

Tüm yolcuların ve mürettebatının ölmüş olduğu, içinde hiçbir hayat belirtisi bulunmayan bir uçak Boston Logan Havalimanı’na iniş yapar… Bu gizemli olayı araştırmak üzere, FBI Özel Ajanı Olivia Dunham (Torv) görevlendirilir. Ancak araştırma esnasında ortağı Özel Ajan John Scott, ölümün kıyısına gelir.

Çılgına dönen Dunham, umutsuzca ona yardım edecek birilerini aramaya başlar. Bu durum, özel ajanımızı günümüzün Einstein’ı Walter Bishop’a (Noble) götürür. Ancak Bishop, 17 yıldan fazla zamandır akıl hastanesindedir ve ona ulaşabilmenin tek yolu da asi oğlu Peter’ı yardım etmeye ikna etmekten geçer. Özel Ajan Philip Broyles’ın emrindeki üçlümüz, zamanla o ölümcül uçakta yaşananların, çok daha büyük ve şok edici bir gerçeğin sadece ufak bir parçası olduğunu keşfedeceklerdir

 

Evet arkadaşlar bu yazımızda İzlenmesi gereken dizileri kendimce yorumladım ve size rehber niteliğinde bir çalışma çıkardığımı düşünüyorum ,umarım sizlere faydalı olmuşumdur. Sizinde eklemek istedikleriniz var ise yorum şeklinde bildirebilirsiniz.
Dizinizi Seçip İzleyebilirsiniz
İyi Seyirler..
Ali Şengül

Merhaba Ben Ali, Hayatında kendini özgün olmaya farklı olmaya adamış biri olarak kaliteli Seo uyumlu yazılar yazıyorum yazdığım konular hakkında birçok kaynaktan bilgi edinerek yazılarımı tamamlıyorum. Bunu hem kendim için hemde büyük kitlelere kaliteli, temiz bilgi ulaştırmayı amaç edinmiş biri olduğum için yapıyorum . Vaktiniz var ise öteki yazılarımızıda inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (4)

 1. dostum Fargo nerede? Bir zamanların klasiği Star Gate nerede? True Detective nerede? House M.D. nerede?

  önerdiğin dizilerden büyük çoğunluğu gerçekten efsane diziler ancak en iyi yabancı diziler şeklinde bir yazı yazılacaksa bu dizileri de içlerine almalısın. Çünkü mesela Star Gate ve Doctor Who dünyanın en klasik dizileridir. İlk bilim kurgu dizilerindendir. Doctor Who halen devam etmekte ve 50 yıldır neredeyse gösterilmekte.

  Onun dışında True Detective dizisi ödülden ödüle koşuyor. Yeni sezonu başladı şimdilerde.

  Fargo, bir mini dizi ve efsanedir. Sadece bir bölümünü izle orijinalliğini anlaman için.

  House M.D. belkide televizyon dünyasının yarattığı en ilginç tiplemedir bu doktor ve gerçekten hayranları dünya çapındaydı. 8 Sezonunu da izledim.

  Peaky Blinders diye bir dizi var ben şu an bunu takip ediyorum. İngilterede mafya olan bir aileyi anlatıyor. Sezonda 6 bölüm var yine mini dizi şeklinde ama çok harikadır.

  Yazını kötülemek için yazmadım ama bir insan yani sadece bir insan en iyi 20 yabancı dizi şeklinde bir yazı yazmamalı bence. Bunu bir tartışma yazısı olarak yazıp yorumlardan en iyi yazıyı seçmek gibi bir yazıya dönüştürebilirdin ya da ben şu an onu yaptım 🙂

  • Öncelikle bu güzel yorumundan dolayı çok teşekkür ediyorum keşke senin gibi yorumcular daimi olsa buralarda diye devam ediyorum . araştırma yaparken top listelerini herşeyi kurcaladım sözlükler olsun bloglar olsun vs vs bu dizilerde karar kıldım tabiki onlarda bu listede yer almayı hak ediyor bu yüzden yorum kısmını açtım ve bilmediğim dizileri izlemediğim dizileri bilip öğrenmek istedim yukarıdaki dizilerin çoğunu izledim bir kaçı dışında bu sebebten dolayı yorum kısmı benim için büyük önem arz ediyor.Yazıda düzeltmeler yapılabilir insanları bu zevkten mahrum bırakmamak lazım 😀 Güzel eleştiriniz için teşşekkür ederim İyi Seyirler diliyorum.

   • açıkcası bloglara yorum yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince çünkü bir blog yazarı için yorumların ne demek olduğunu iyi biliyorum. Ben de bir blog yazarıyım. Yeni yazılarınızı dört gözle bekliyorum. Sinema ve ios uygulamaları ile ilgili yeni yazılarınıza elimden geldiğince bol yorum yazarım 🙂