1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Facebook Otomatik Açılan Video Kapatma

Facebook Otomatik Açılan Video Kapatma

Facebook Otomatik Açılan Video Kapatma
19
Lütfen Oylarınızı Eksik Etmeyin 🙂
Teşekkürler 🙂

Bügün konumuz günümünüz büyük bir kısmını geçirdiğimiz sosyal ağlarla alakalı Facebook açılan otomatik video kapatma  üzerinde biraz konuşup nasıl kapatabiliriz anlatacağız öncelikle çok sinir bozucu olan bu facebook güncellemesi kotalı interneti olanları çileden çıkarıyor olsa gerek normalden daha az internet kullansada bu durum ciddi manada kullanıcılara sıkıntı oluşturuyor .Peki nasıl bu otomatik açılan facebook videolarını kapatacağız yazımızın devamını okumanızı tavsiye ediyorum.

 

Facebook Otomatik Açılan Video Kapatma

Son gelen güncellemeden sonra insanlar artık play tuşuna tıklamadan videolarda bir hareketlilik görüldü peki  bunu neden yaptı facebook ilginizin olmadığı insanların bile facebookta paylaştıklarını izlemeniz için facebookta kalma süresini arttırmak için yapmışa gözüküyor bu şekilde daha fazla yorum atılacak daha fazla beğeni ve daha fazla arkadaşlıklar olacak gibi gözüküyor. En azından benim fikirlerim bunlar. Bu durumdan nasıl kurtulacağız ?   Sorunuzun cevabını hemen veriyorum ve resimlerle desteklemek istiyorum Web  Tarayıcısı üzerinden Facebook hesabımıza giriyoruz  ve sağ yukarı köşedeki yere tıklıyoruz.

facebook otomatik açılan videoları kapatma instagram video kapatma
facebook otomatik açılan videoları kapatma instagram video kapatma

Yukarıdaki resimdeki gibi ayarlar kısmına tıklatıyorsunuz ve karşınıza çıkan Ayalar kısmından video seçeneğine tıklatıyorsunuz Açık olan bölümü Kapalı ile değiştiriyorsunuz hepsi bu kadar bu

iPhone ve iPad İçin Video Kapatma

Cihazınızın Ayarlar kısmına gelin burda karşımıza cıkan Facebook yazan sekmeye girdikten sonra Facebook ayarları kısmına girin ve  Video başlıgı altında Sadece Wifi İle Oynat Kısmını seçtiğinizde  artık  otomatik video sorununda kurtulacaksınız. Eğer bağlantınız Wifi üzerinde ise bunu yapmayın direk olarak web üzerinden gerçekleştirin ve kurtulun. Yazımızı Okuyup incelediğiniz için teşekkür ederim Sizinde eklemek istedikleriniz varsa yorum olarak ekleyebilirsiniz ,yahutta teşekkür edebilirsiniz.

 

Ali Şengül

Merhaba Ben Ali, Hayatında kendini özgün olmaya farklı olmaya adamış biri olarak kaliteli Seo uyumlu yazılar yazıyorum yazdığım konular hakkında birçok kaynaktan bilgi edinerek yazılarımı tamamlıyorum. Bunu hem kendim için hemde büyük kitlelere kaliteli, temiz bilgi ulaştırmayı amaç edinmiş biri olduğum için yapıyorum . Vaktiniz var ise öteki yazılarımızıda inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap