1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Usb Format Atma En Hızlı (Rufus)

Usb Format Atma En Hızlı (Rufus)

Usb Format Atma En Hızlı (Rufus)
48
Lütfen Oylarınızı Eksik Etmeyin 🙂
Teşekkürler 🙂

.Bu yazımızda ele alacağımız konu usb’den format atma olacak. usb format atma konusunda bir çok program ve programsız bi şekilde denemiş biri olarak deneyimlerimi sizinle paylaşacağım bu paylaşımımın amacı benim yorulduğum kadar insanlar yorulmasın ve format atma zahmeti artmasın 🙂 zaten formatın öncesi bi yorucu sonrası bi ayrı yorucu  ,usb format atma konusunda daha önceden de dediğim gibi bir çok program denedim ve bazı verilere dayanarak en hızlısının Rufus olduğuna karar verdim .Bu programı kullanırken hangi yolları izlemeliyiz hepsini aşağıda detaylı bir şekilde anlattıp bu rehberi sizlere hazırladım.

Usb Format Atma En Hızlı (Rufus)

Öncedende  bahsettiğim gibi usb yazdırma programlarını birden çok defa denedim ve en hızlısının rufus olduğuna karar verdim ; hızlı ,sade olması gerçekten çok dikkatimi çekti ve üstelik ücretsiz rufus alternatifleri bazen ücretli çıkabiliyor bunun için bi artı özellik olarak kafamda kalmıştı.Ayriyeten CD DVD okuyucusu olmayan bilgisayarlar içinde rahatlıkla kullanılabilir oluşu çok güzel  Tüm Bunları yazıya döküp usb format atma (Format Usb Hazırlama) rehberini size ulaştırmayı amaç edindim. Sorunsuz Formatlar. 🙂

 

Küçük bir karşılaştırma > Windows7 64 bit yazdırılmış.

Windows 7 USB / DVD Download Tool v1.0.3000:08:10
Evrensel USB Yükleyici v1.8.7.500:07:10
UNetbootin v1.1.1.100:06:20
RMPrepUSB v2.1.63800:04:10
WiNToBootic v1.200:03:35
Rufus v1.1.100:03:25

Nasıl Kullanılır

Ait olduğu siteden programımızı indiriyoruz.   >>>Rufus bu adreste programın tüm sürümleri mevcut ve en yukarıda en güncel olanlar yer alıyor. Programı indirip açtıktan sonra direkt olarak çalıştırabilirsiniz.  Kuruluma gerek yok sisteminiz xp ve daha üstü versiyonlar ise 32/64 bit farketmeden sorunsuz bi şekilde kullanabilirsiniz.

 

 

İlk olarak programımızı çalıştırıyoruz

karşımıza çıkan ekrandan en yukarıda olan kısım usb disk seçme kısmı yani bizim format dosyasını yükleyeceğimiz format diskinin seçimini yapacağımız kısım bu kısımda dikkatlı olun, diğer   harici disklerinizi seçmeyin aksi taktirde disk biçimlendirilir ve verileriniz kaybolabilir.

 

 

 

Daha sonra işletim sistemimizin olduğu kısmı göstermek için  kırmızı ok ile işaret ettiğim kısma tıklatıp işletim sisteminizi seçip  kurulumu tamamlamak ,üzere Başlat butonuna tıklatıp diskinizi kuruluma hazır bi şekilde format atmaya başlayabilirsiniz.

 

linux-usb yazdirma-
macbook-usb-yazdirma

 

 

Tüm İşlemleri tamamladıktan sonra bilgisayarınızı boot olması için cd ve dvd de yaptığınız gibi usb boot seçeneğini yukarıya çekmeniz gerekir. Bu rehber yazısında anlamadığınız kısımlar ve yapamadığınız hata aldığınız yerler olursa yorum kısmından sorularınızı en kısa zamanda yanıtlamaya çalışacağım. Konumuza Oy vermeyi unutmayın Temiz Formatlar

Ali Şengül

Merhaba Ben Ali, Hayatında kendini özgün olmaya farklı olmaya adamış biri olarak kaliteli Seo uyumlu yazılar yazıyorum yazdığım konular hakkında birçok kaynaktan bilgi edinerek yazılarımı tamamlıyorum. Bunu hem kendim için hemde büyük kitlelere kaliteli, temiz bilgi ulaştırmayı amaç edinmiş biri olduğum için yapıyorum . Vaktiniz var ise öteki yazılarımızıda inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (4)

  1. Gerçekten güzel bir anlatım olmuş teşekkürler basit bi şekilde kurulum usb si yazdırdım.

  2. çok işime yaradı gerçekten en basit ve hızlı çözümü burda buldum