1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Web Hosting Rehberi Host Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Web Hosting Rehberi Host Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Web Hosting Rehberi Host Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler
22
Lütfen Oylarınızı Eksik Etmeyin 🙂
Teşekkürler 🙂

Web Hosting Rehberi Host Almadan Bilinmesi Gerekenler

Merhabalar arkadaşlar siteyi açmadan önce planladığım biçimde ilerlemeye devam ediyorum inceleme sıralamamı en yakın olduklarımdan web hosting başlıyorum.
Web Hosting rehberi almadan önce konunun okunması gerekli olduğunu düşünüyorum çünki hosting işi ciddi mana da kafanızı şişirebilir.

Öncelikle türkiyede bu işi yapan  firma ve ys(Yer Sağlayıcı) belgesi olmayanlar da dahil olmak üzere yüzlerce kişi ve kurumlar mevcut
bu yazımız da sizlere nasıl bir web hosting almalısınız onları anlatacağım.

Nasıl bir web hosting almalısınız ?

 

hosting-logo-bilinmesi-gerekenlerWeb hosting almadan önce kendinize belirlediğiniz  hedef olmalı. Neden diye soracak olursanız Seo için  bu durum çok ama çok önemli bir kriterdir.

Türkiyeden türkçe bir yayın yapacaksanız arama  motorlarında türkiyeden bir hosting aldığınız için  sizin sıralamanız daha yukarlarda olacaktır.

o yüzden türkiyeden yayın yapanlar bunu dikkate  almalı

 

Araştırma kısmı

İşin en zor olan kısmı bütçenize ve yayın kapasitenize göre bir hostin türü belirledikten sonra çeşitli hosting firmalarını belirleyin bunlar  yukarıdada belirttiğim gibi Ys belgesi olan kişiler olmalı  çünki ötekilerin devamlılığı olmayacaktır ileride bir sorun çıkınca sitenizin yedeklerini taşıma sıkıntısı doğacaktır.

Çeşitli webmastersitelerini ve host yorum sitelerini kontrol edince kafanızda üç beş firma kalacaktır.

Belirledikten sonra firmaları internet sekmenizde sıralayın ve tek tek sizin bütçenize uygun olanları belirleyin  belirledikten sonra

size sunulan hizmetleri kontol edin örneğin canlı destek ,ticket disk alanı, size sağlanan trafik ve en önemlilerinden biri olan uptime oranı
bunları da kontrol ettikten sonra

Gönül rahatlığıyla web hosting ‘i alabilirsiniz

Bu yazımda sizlere hosting nasıl nerden  alınmalı bunları kısaca anlattım eksik olan kısım olduysa bana ve insanlara yardımcı olmak amaçlı yorumlar atabilirsiniz teşekkür ederim.

Ali Şengül

Merhaba Ben Ali, Hayatında kendini özgün olmaya farklı olmaya adamış biri olarak kaliteli Seo uyumlu yazılar yazıyorum yazdığım konular hakkında birçok kaynaktan bilgi edinerek yazılarımı tamamlıyorum. Bunu hem kendim için hemde büyük kitlelere kaliteli, temiz bilgi ulaştırmayı amaç edinmiş biri olduğum için yapıyorum . Vaktiniz var ise öteki yazılarımızıda inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)