1. Ana Sayfa
  2. İnternet-Yazılım
  3. WordPress nedir ?

WordPress nedir ?

WordPress nedir ?
22
Lütfen Oylarınızı Eksik Etmeyin 🙂
Teşekkürler 🙂

WordPress nedir ? 

WordPress nedir  bir içerik yönetimi sistemidir daha çok blog yazarları tarafından kullanılmaktadır. fakat bu demek değildirki sadece blog kurabilirsiniz size bir çok seçenek sunan wordpress i istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz Download ,Portfolyo,Galeri ,E-ticaret kullanım alanları gayet geniştir gerek sunulan temaları ile gerek eklentileri ile gerekse kullanım kolaylığından dolayı bir çok kişiyi kendine bağlamıştır. woocommerce temaları sayesinde kişisel olarak kullanan arkadaşlar bile rahatlıkla açık bir şekilde e ticaret sitesi açıp kullanmaya başlayabilirler

Açık kaynak kodu sistemi oldugundan kodlama bilenler istediği şekilde Sitesini  ni düzenleyebilir ve temalar ve eklentiler oluşturabilirsiniz. ufak bi google amcadan wordpress nedir araması ile çok farklı tema eklenti ve bileşenler ile karşılaşmanız mümkün

wordpress nedir
WordPress nedir

WordPress nedir konusu Ciddi manada insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır ünlü siteler bile kullanmaktan çekinmez ve onların bir numaralı scripti olmuştur. Dünyadaki dagılımı hızla gerçekleşen bu sistem başarısıyla göz dolduruyor.

WordPress kurulumu gayet basittir ve eklentileri sayesinde rahatca hiç kodlama bilmeyen biri bile işlerini haleldebilir  bu kaliteli script günden gün yenilebiliyor. gerek eklentileri gerek ise wordpress’in kendisi sunduğu güncellemelerle kullanıcıların sorunlarını çözüyor ve mutlu ediyor.

Responsive WordPress temaları  hızlı olanlar analiz edilip ( blog için kullanacaklara özel )<<<<

aşağıdaki link’den Kendiminde bir zamanlar kullandığı çoğu güncelleme alan en iyi  responsive temaları topladık,umarım işinize yarar

Ücretsiz WordPress Responsive Tema 7 Adet

 

WordPress’i İstediğiniz taktirde indirip sunucunuza hostinge kurabilirsiniz en iyi indirme sitesi ise
http://tr.wordpress.org/ ‘dur.

İndirmeden Blogspot şeklinde  de kullanabilirsiniz fakat ben size kendi domaininizi alıp daha sonra bir hosting firması seçmenizi  ardından o şekilde wordpress kulllanmanızı öneriyorum

Tabi domain seçerken dikkat etmemiz gereken hususlar mevcut bunları Domain nasıl seçilir ? Nelere dikkat edilmesi gerekir ?

konusunda detaylı olarak belirttik  ek olarak Web Hosting Rehberi Host Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Konusunda ise web hosting almadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar mevcut bu kriterleri göz önünde bulundurup domain ve host seçimi yaptığınız taktirde başarı peşinizden gelecektir diye düşünüyorum.

Bu yazı ile sormak istediklerinizi yorum olarak bildirebilirsiniz Eksik yada kusurlu bi yer görürseniz yahutta düşünceleriniz paylaşmak isterseniz çekinmeyin yorum atın.

 

Yeni Web sitesi açanlara tavsiyelerde bulunduğum konu burda mevcut benimde başımdan geçenleri anlattım yeni kullanıcılar için bulunmaz bi kaynak altın değerinde değerlendirmenizi tavsiye ederim.
Yeni Web Sitesi Açanlara Seo Rehberi 

Ali Şengül

Merhaba Ben Ali, Hayatında kendini özgün olmaya farklı olmaya adamış biri olarak kaliteli Seo uyumlu yazılar yazıyorum yazdığım konular hakkında birçok kaynaktan bilgi edinerek yazılarımı tamamlıyorum. Bunu hem kendim için hemde büyük kitlelere kaliteli, temiz bilgi ulaştırmayı amaç edinmiş biri olduğum için yapıyorum . Vaktiniz var ise öteki yazılarımızıda inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (2)

  1. Harika tesekkurler