1. Ana Sayfa
 2. İnternet-Yazılım
 3. WP Super Cache Nedir ? Nasıl Kullanılır? Resimli Kurulum

WP Super Cache Nedir ? Nasıl Kullanılır? Resimli Kurulum

WP Super Cache Nedir ? Nasıl Kullanılır? Resimli Kurulum
21
Lütfen Oylarınızı Eksik Etmeyin 🙂
Teşekkürler 🙂

Wp Super Cache Nedir ?

Bu yazımızda  WordPress in kendi  eklentilerinden biri olan Wp Super Cahce ‘i Anlatacağım . Konuyu fazla uzatmayıp  Wp Super Cahce Nedir ? Sorusuna cevap verip başlamak istiyorum  Wp Super Cahce adından’da anlaşılacağı gibi bir cahce eklentisidir. Cpu kullanımını azaltarak sitenizin daha hızlı açılmasını sağlar. ”Neden incelemesini yapıyor?” kurulumunu gösteriyor diyecek olursanız ; ki içinizden muhtemelen diyorsunuz ben hemen cevabını vereyim cahce kategorisinde en başarılı kullanımı kolay olanlardan biri olduğu için diyip hemen kurulumunun nasıl yapılacagını göstermek istiyorum. Yazımızı sonuna kadar okudugunuzda resimleri inceleyip ayarları uyguladığınızda sizde hızlı bir site WordPress  Site sahibi olacaksınız

en-iyi-cahce-eklentisi
wordpress için en iyi cache eklentisi ayarlarının bulunduğu yer

Nasıl Kullanılır ?

Kurulumundaki işaretlediklerimizi anlatarak ilerleyeceğim

Öncelikle Admin panelinize girin Eklentiler>Yeni Ekle Kısmına gelip Ordan Arama bölümünden ”Wp super cache” yazıp çıkan eklentiyi kur butonu’na tıklatıyoruz
Daha sonra kurulum yapılıyor ve kurulum işlemi birince Etkinleştir butonuna tıklıyoruz

Eğer bu kısma kadar gelemediyseniz mutlaka yorum kısmında aldığınız hata görselini paylaşmayı unutmayın.

Daha sonra panel anasayfasından WP Super Cahce Ayarlar kısmına gelip eklentimizin isminin buluntugu sekmeye tıklıyoruz Daha sonra açılan bölümden aşağıdaki resimlerdeki ayar kısımlarını bulup işaretliyoruz.
1.Bölüm (Genel aç-kapat)

eklenti-ayarlari
Wp-Super-cache-ayarlari

2.Bölüm (Gelişmiş)

Yukarıdan gelişmiş ayarlar sekmesine tıklatıp aşağıdaki resimdeki ayarları yapıyoruz

onbellek-eklentisi
Super cache onbellekleme

Durumu Güncelle Butonunu’na tıklayarak ilerleyin. Ayarlarınız kaybolabilir.

3. Bölüm (Önyükleme)

Minimum 30 Dk yapın bu kısmı ve ayarları güncelle diyip Önbellek önyüklemesini çalıştır dediğinizde kurulumu tamamlamış olacağız. Daha fazla yapmanız durumunda tekrarlardan dolayı server cpu(işlemci) kullanımını arttıracaktır.

wordpress-cahce-eklentisi
Wp-supercahce-ayarlari

Eklentinin İmport özelliği olmadığı için  ayarlarının yapılışını bu şekilde açıkladım.

Yeni gelen güncellemeler ile birlikte bi kaç kafanızı karıştıran seçenekler ve ayarlar olsada bu ayarları yaparken sitenizin içeriğine ve ne kadar sürede güncellediğinize dikkat ederek ayarları yapmanız faydanıza

Ne kadar güncelleme gelirse gelsin sizin için genel kullanımızı tamamen değiştirecek tam optimize sağlayacak şeyler değildir, genel olarak ayarlar bu şekildedir.

Son olarak Bu ayarlar normal kullanım için ideal’dir Eklemek istedikleriniz veya sormak istedikleriniz var ise yorum atarak bildirebilirsiniz.

0.0110
0.0Ortalama Puan
Review Overview

  Ali Şengül

  Merhaba Ben Ali, Hayatında kendini özgün olmaya farklı olmaya adamış biri olarak kaliteli Seo uyumlu yazılar yazıyorum yazdığım konular hakkında birçok kaynaktan bilgi edinerek yazılarımı tamamlıyorum. Bunu hem kendim için hemde büyük kitlelere kaliteli, temiz bilgi ulaştırmayı amaç edinmiş biri olduğum için yapıyorum . Vaktiniz var ise öteki yazılarımızıda inceleyebilirsiniz.

  Yorum Yap

  Yapına Yorumlar (5)

  1. Konuyu güncellesen şuanda sitende hangi özellikler açık ? mesela bilgilendirsen skype : onur221995 editlersen sevinirim. Ekler misin beni ?

   • Devamlı güncellemek mümkün değil zaten kaba şekilde tüm ayarlar aynı Ve farklı bir eklenti kullanıyorum şuanda

  2. wp fastest cache tavsiye ederim.

  3. faydalı makale teşekkürler.